10. 12 2019 @ 6:17
Izdvojeno
Naslovnica » Vijesti » Općina Podstrana prijavila projekt zapošljavanja žena na natječaj Ministarstva rada i mirovinskog sustava– Zaželi !

Općina Podstrana prijavila projekt zapošljavanja žena na natječaj Ministarstva rada i mirovinskog sustava– Zaželi !

Općina Podstrana je, u suradnji s Udrugom  osoba s invaliditetom  „Agape“ iz Omiša, prijavila  projekt zapošljavanja žena u lokalnoj zajednici na program “Zaželi” koji se sufinancira europskim sredstvima preko Operativnog programa “Učinkoviti ljudski potencijali 2014.- 2020.”Obvezni  partneri na projektu zapošljavanja žena su Hrvatski zavod za zapošljavanje i Centar za socijalnu skrb  koji će pomoći u identifikaciji i odabiru ciljnih skupina i krajnjih korisnika projekta.

Projekt, između ostalih, ima za cilj  obrazovanje/osposobljavanje i uključivanje na tržište rada ukupno 15 žena u nepovoljnom položaju s područja Općine Podstrana, što ujedno podrazumijeva borbu protiv siromaštva i smanjenje nezaposlenosti te prevenciju prerane institucionalizacije i poboljšavanje kvalitete života ukupno 60 krajnjih korisnika s područja naše općine – osoba u starijoj životnoj dobi, osoba u nepovoljnom položaju ili osoba s invaliditetom pružajući im potporu i podršku u svakodnevnom životu. Usluge koje su prema ovom Programu dostupne usmjerene su na pet glavnih područja: organiziranje prehrane, kućni poslovi i uređenje okućnice, osobna higijena i osnovna zdravstvena skrb, psihosocijalna podrška te posredovanje u ostvarivanju različitih prava. Usluge su prilagođene uočenim potrebama starijih osoba, a osobito potrebe za pomoći u prevladavanju usamljenosti i socijalne isključenosti.

Ako projekt bude odobren, provest će se natječaj za zapošljavanje žena koje su prijavljene u evidenciju nezaposlenih HZZ-a, s naglaskom na one starije od 50 godina koje će ostvariti pravo na mjesečnu plaću u iznosu minimalne plaće u RH. Nadamo se da ćemo, ovim projektom, poboljšati uvjete i kvalitetu života starijih i nemoćnih osoba te unaprijediti položaj žena na tržištu rada i ublažiti posljedice njihove nezaposlenosti te im osigurati osjećaj veće vrijednosti.

Također pogledajte

Načelnik obišao vrtiće na području naše općine i uručio im prigodne poklone

Načelnik općine Podstrana Mladen Bratulović je danas, sa malim zakašnjenjem povodom Svetog Nikole, obišao vrtiće …